Eğitimler

Erzurum Robotik Eğitimi

STEM’i dezavantajlı bir bölge olan Erzurum’da yaymak için Erzurum Belediyesi iş birliği ile 2018 yılında 2 hafta süren bir robotik eğitimi verdik. Bu süreçte 45 öğrenciyle çalıştık ve öğrendiklerini uygulayabilecekleri projeler geliştirmelerini sağladık.

Zemin İstanbul

Zemin İstanbul ile iş birliği yaparak 2018 yılının kasım ayında iki gün boyunca 40 ortaokul öğrencisine algoritmalar ve algoritma tarihi hakkında dersler verdik. Eğitimlerde kendi robotumuzu da kullanarak algoritmaların hayatımızdaki yerini somut bir şekilde görmelerini ve robotiğe olan motivasyonlarını yükselttik.

Bilge Çocuk Akademi

Bilge Çocuk Akademi ile iş birliği yaparak üstün yetenekli çocuklara robotiği tanıtmak için 2018 yılının Ekim ayında iki gün boyunca 40 ilkokul öğrencisine scratch ile oyun programlama eğitimi verdik.

Bebar Bilim Komünitesi

Farklı komünitelere FIRST ve STEM değerlerini tanıtmak için yaptığımız çalışmalardan birini de Bebar Bilim Komünitesi ile gerçekleştirdik. Bebar Bilim, bilim ve teknoloji alanında içerik üreten bir youtube kanalıdır.

Bu eğitimle Türkiye’nin dört bir yanından daha önce robotiği deneyimlememiş 16-42 yaş aralığında 8400 bireye ulaştık, "21. Yüzyılda Robotik" konulu bir eğitim verdik ve keyifli iki gün geçirdik.

Sınır Tanımayanlar

Eğitimde fırsat eşitliğini sağlamak amacıyla başlattığımız bir proje olan Sınır Tanımayanlar ile dezavantajlı bölgeler Şırnak ve Adana’dan 290 çocuğa iki ay boyunca robotik ve yazılım eğitimleri verdik, genç beyinlerin FIRST programları ile tanışmalarını sağladık.

Ereğli Eğitmen Eğitimi

İbrahim Süheyla İzmirli Fen Lisesi koordinatörlüğünde yapılan, Ereğli’de 8 farklı okulda FRC, FLL ve FIRST'i tanıttığımız Ereğli Instructor Training projemizde öğretmenlerimize robotik alanını tanıtarak daha fazla öğrenciye ulaşmaları için onları motive ettik.

Daha önce STEM eğitim modelinden haberi olmayan 60 öğretmeni STEM eğitim modeli ve FIRST değerleriyle tanıştırdık.